Kółko teatralne

Opiekun: mgr Joanna Osipowa

 

Od 2007 roku we współpracy z Fundacją Studentów i Absolwentów UJ „BRATNIAK", AKAFÖ Kulturbüro boSKop, Studiobühne Ruhr-Universität z Bochum, w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, udaje się nam realizować bardzo ciekawy międzynarodowy projekt młodzieżowy, który polega na wystawieniu dwujęzycznej (polsko-niemieckiej) sztuki.
Ten eksperyment jest ciekawym doświadczeniem i wyzwaniem  zarówno dla twórców jak
i uczestników. W ciągu jednego tygodnia od podstaw powstaje cały spektakl, który jest wystawiany najpierw w Niemczech (na scenie Uniwersytetu w Bochum), a następnie w Krakowie. Ze strony polskiej opiekę nad projektem sprawuje Joanna Osipowa (jako reżyser) oraz Agnieszka Edigarian jako główny organizator i koordynator projektu. Wśród uczestników było wielu studentów naszego Instytutu, miedzy innymi: Aleksandra Michta, Mateusz Bereziński, Mateusz Tałajczyk, Katarzyna Wielińska, Ilona Góra, Anna Potoniec, Maria Osipowa, Szymon Budzowski, Emilia Hańczyk, Michał Kowalczyk, Natalia Maruszak.

Do tej pory udało się wystawić następujące spektakle: „NOC" A. Stasiuka, „DISCO" Karin Freymeyer, „SAMOBÓJCA" M. Erdmana, „PRÓBY Z JEJ ŻYCIA" M. Crimp oraz „KOPALNIA" i „PIASKOWNICA" M. Walczaka.

W przygotowaniu kolejny projekt, którego realizacja będzie miała miejsce we wrześniu-listopadzie 2013 roku.