Rekrutacja do Koła Naukowego

Termin: 01.09.2022

REKRUTACJA DO KOŁA — OGŁOSZENIE

Cześć! Tutaj Koło Naukowe Studentów (W)Koło Rosji.

Czy:

• chcesz zdobyć doświadczenie, którym będziesz mógł się pochwalić w CV?
  • myślisz o podejściu do swoich zainteresowań od bardziej strony “akademickiej”?
  • lubisz działać w organizacjach studenckich lub chcesz spróbować swoich sił w takowej?
  • chcesz nawiązać nowe znajomości, które mogą okazać się pomocne w przyszłości?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś/aś TAK — dołącz do naszego Koła i razem zróbmy coś fajnego!

Co to jest KN (W)Koło Rosji i czym się zajmuje?

Koło zostało powołane do życia w 2003 roku, a więc już za chwilę będziemy obchodzić jego 20-lecie. Początkowo działalność Koła skupiała się wokół organizacji konferencji studenckich, wydawaniu zeszytów naukowych i organizowaniu wycieczek do Rosji dla swoich osób członkowskich.

Z czasem jednak Koło podupadło — od zeszłego roku staramy się je przywrócić do życia.

Jak to robimy?

W zeszłym roku akademickim skupiliśmy się na organizacji spotkań online — wśród zaproszonych gości znaleźli się wykładowcy IFW, jego absolwenci i studenci, którzy opowiadali m.in. o wyprawach na koło podbiegunowe, mrocznej historii zespołu t.A.T.y czy życiu youtubera zajmującym się aktualnymi informacjami zza wschodniej granicy.

Oprócz tego aktywnie działamy na Instagramie i Facebooku, gdzie dzielimy się nowościami i zbliżającymi się wydarzeniami związanymi z zainteresowaniami Koła. Na naszych social mediach publikujemy również ciekawostki językowe i kulturowe, a na IG Stories robimy quizy językowe.

Od października zaczniemy wdrażać nowe pomysły, ale wiemy, że stać nas na jeszcze więcej.

Jednak jakkolwiek niesamowitą byłaby planowana inicjatywa, będzie trudno ją zrealizować  bez TWOJEJ pomocy.

Jeśli więc i Ty sądzisz, że nie samymi studiami człowiek żyje, napisz do nas na Facebooku czy Instagramie lub skontaktuj się z nami przez pocztę. Razem zrobimy coś fajnego :D

Facebook: Koło Naukowe (W)Koło Rosji
Instagram: @wkolorosji