VI Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

12 marca 2021 roku odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Konkursu Ortograficznego z Języka Ukraińskiego, którego organizatorem była Katedra Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej. Ze względu na obecną sytuację, konkurs już po raz drugi odbył się online,  podobnie jak poprzednia piąta edycja, która miała miejsce w listopadzie.

W Konkursie wzięło udział 36 studentów z 14 krajów (Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Kanady, Niemiec, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii).  W historii naszego konkursu jest to największa liczba uczestników i krajów.

Reprezentantami naszego Instytutu byli studenci kierunku „Filologia ukraińska z językiem rosyjskim” p. Magdalena Wójcik (III rok), p. Yaghia Asdrúbal Cuevas Morales (III rok), p. Mateusz Parkasiewicz (II rok). Cała trójka znalazła się w finale.

Zwyciężyła p. Magdalena Wójcik, drugie miejsce zajął Yaghia Asdrúbal Cuevas Morales,  na trzecim uplasowały się ex aequo p. Urszula Kwiatkowska (Uniwersytet Wrocławski) oraz p. Ivana Murdziková ze Słowacji (Uniwersytet Preszowski).

Gratulujemy naszym Studentom oraz wszystkim Zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Oksana Baranivska

Data opublikowania: 14.03.2021