I Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

17 i 18 marca 2016 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej odbył się I Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego zorganizowany przez Katedrę Ukrainistyki IFW.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników z 6 europejskich państw: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Polska, Serbia, Węgry. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu uświetniła swą obecnością wicekonsul Ukrainy w Krakowie pani Tamila Szutak.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce  - Magdalena Zabagło (Wrocław)
  • II miejsce -  Szabina Szatmári (Budapeszt)
  • III miejsce -  Milena Chodkowska (Kraków, UJ)

Studentka naszego Instytutu pani Milena Chodkowska (I SUM Filologii Ukraińskiej) znalazła się wśród trzech najlepszych znawców ortografii ukraińskiej, zdobywając 3 miejsce. Druga reprezentantka naszego Instytutu, pani Wioletta Bełzak (I SUM Filologii Ukraińskiej), również znalazła się w finale - między najlepszymi znawcami ortografii ukraińskiej z 7 krajów europejskich.

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Oksana Baranivska

____________________________________________________________________

17 і 18 березня 2016 року в Інститутi східнослов'янської філології відбувся І Міжнародний орфографічний конкурс з української мови, який організувала кафедра україністики ІСФ.

Учасниками конкурсу були 25 студентів з 6 європейських країн (Болгарії, Польщі, Сербії, Угорщини, Хорватії, Чехії). На урочисте закриття конкурсу завітали представники Генерального консульства України у Кракові, зокрема віце-консул пані Таміла Шутак.

Лауреатами конкурсу стали:

• 1 місце — Маґдалена Забаґло (Вроцлав)
  • 2 місце — Сабіна Сатмарі (Будапешт)
  • 3 місце — Мілена Ходковська (Краків, Ягеллонський університет).

Студентка нашого Інституту пані Мілена Ходковська (І курс магістерської програми навчання, спец. "Українська філологія") потрапила до трійки найкращих знавців української орфографії, здобувши 3 місце. Інша учасниця з нашого інституту — пані Віолетта Белзак (І курс магістерської програми навчання, спец. "Українська філологія") також увійшла до фіналу, який зібрав найкращих знавців української орфографії з 6 європейських країн.

Оксана Баранівська

Data publikacji: 20.03.2016