Z przyjemnością informujemy, że w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego "Glagol" organizowanym przez Państwowy Humanistyczny Uniwersytet w Pietrozawodzku i "Dziecięcy ośrodek teatralny" wzięły udział studentki naszego Instytutu Sandra Ciszczoń, Natalia Waniek, Agnieszka Socha i Magdalena Baczyńska z II roku SUM KRiNS, oraz Aleksandra Bodzoń i Sylwia Urbańczyk z III roku JiKR.

Ideą festiwalu było poznanie kultur państw Europy i Rosji, w celu propagowania nauki języka rosyjskiego i znajomości tradycji państw, biorących udział w projekcie.

„Festiwal trwał od 22.09 do 27.09.2012, w ciągu tych paru dni, występowałyśmy jako Uniwersytet Jagielloński pokazując naszą kulturę: tańczyłyśmy "krakowiaka" w ludowych strojach i śpiewałyśmy polskie piosenki. 25 września razem ze studentami z Pietrozawodzka prezentowałyśmy wiersze polskich poetów w języku rosyjskim: Szymborskiej, Tuwima, Miłosza, Herberta i Gałczyńskiego, oraz śpiewałyśmy "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Uczestniczyłyśmy również w spotkaniu "okrągły stół", gdzie podsumowywaliśmy cały projekt i udzielałyśmy wywiadu do radia karelskiego. Między występami byłyśmy na wycieczce na wyspie Kiży, odwiedziłyśmy Uniwersytet, Bibliotekę, muzea. Zorganizowano nam również wycieczki z przewodnikami po Pietrozawodzku i Petersburgu, wiec zobaczyłyśmy i poznałyśmy oba te miasta." – opowiada Sandra Ciszczoń.

Serdecznie gratulujemy udziału w Festiwalu i załączamy link do artykułu o naszych Studentkach.

Data publikacji: 16.11.2012
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski