Prezentacja naszego Instytutu

Termin: 13.06.2012 - 25.06.2012

W dniach 10-12 maja 2012 roku odbył się w Krakowie tradycyjny Festiwal Nauki, w którego ramach mieszkańcy i goście Krakowa mogli lepiej poznać uczelnie krakowskie oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną poszczególnych uczelni, jednostek i wydziałów. Koordynatorem Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej został dr Dzmitry Kliabanau.

W prezentowaniu naszego Instytutu wzięły udział następujące osoby: Emilia Florczak, Katarzyna Zawisza, Monika Stępniowska, Sabina Kmiecik, Malwina Żyła, Agnieszka Starzyk, Karolina Górska, Magdalena Jakubiak, Beata Zawiślan, Sara Do, Klaudia Leister, Elżbieta Wełna, Aleksandra Pomorska, Zuzanna Buchowska, Sylwia Skotnicka, Elżbieta Wełna, Magdalena Sobesto, Gabriela Nowak, Julia Prowancka.

Goście odwiedzający stoisko Instytutu mogli otrzymać informację o ofercie edukacyjnej IFW, zapoznać się z cyrylicą oraz zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe z matrioszką ręcznej roboty :)

W ramach wydziałowej prezentacji na Scenie Głównej odbył się także występ zespołu Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej powołanego na potrzeby festiwalu. W skład tego zespołu weszły następujące osoby: pp. Marta Kozioł, Justyna Siwek oraz dwoje nauczycieli akademickich - mgr Katarzyna Syska i dr Dzmitry Kliabanau. Zespół wykonał a capella siedem piosenek w trzech językach wschodniosłowiańskich - rosyjskim, białoruskim i ukraińskim. Występ został dobrze przyjęty przez publiczność.

Serdecznie zapraszamy ponownie wszytkich gości festiwalu w przyszłym roku.

Tegorocznych maturzystów zapraszamy na studia w naszym Instytucie!!!

Zdjęcia z Festiwalu Nauki można zobaczyc na profilu Festiwalu na facebooku TUTAJ.

Otrzymalismy bardzo miłe podziękowania za organizację i realizację Festiwalu Nauki od Prorektora UJ prof. dr hab. Szczepana Bilińskiego.

Data opublikowania: 13.06.2012
Osoba publikująca: Dorota Marszałek