Spotkanie z cyklu "Przepisywanie Ukrainy"

Termin: 20.05.2013

Katarzyna Kotyńska

Lwów: lustro

Spotkanie z cyklu Przepisywanie Ukrainy

20 maja (poniedziałek), godz. 13.15

Auditorium Maximum, Aula Średnia, ul. Krupnicza 33

Zapraszamy na spotkanie „Lwów: lustro" w ramach cyklu „Przepisywanie Ukrainy" organizowanego przez Katedrę Ukrainistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. O wielości obrazów Lwowa i ich lustrzanym podobieństwie opowiadać będzie dr Katarzyna Kotyńska – ukrainistka, literaturoznawczyni, tłumaczka literatury ukraińskiej i białoruskiej, związana z Instytutem Slawistyki PAN oraz Katedrą Ukrainistyki UJ, autorka monografii „Eseiści o Lwowie: pamięć, sąsiedztwo, mity" (Warszawa 2006), redaktorka naukowa książki „Lwów: lustro. Obraz wzajemny mieszkańców Lwowa w narracjach XX-XXI wieku" (Warszawa 2012).

Tematem przewodnim spotkania będą obrazy Lwowa i jego mieszkańców obecne w tekstach kultury etnosów tworzących to miasto. Katarzyna Kotyńska podejmie próbę zastanowienia się nad zjawiskiem wielokulturowości Lwowa, równocześnie poszukując odpowiedzi na pytanie: jak w teksty lwowskie i miejską topografię wpisywano/wymazywano znaki własnej/innej kultury?

Spotkanie będzie połączone z prezentacją książki „Lwów: lustro. Obraz wzajemny mieszkańców Lwowa w narracjach XX-XXI wieku" pod redakcją Katarzyny Kotyńskiej.

Data opublikowania: 15.05.2013
Osoba publikująca: Dorota Marszałek