Z przyjemnością informujemy, że pani dr Bożena Zinkiewicz-Tomanek otrzymała

Termin: 18.03.2013 - 20.04.2013

Z przyjemnością informujemy, że 15 marca  2013 r. pani dr Bożena Zinkiewicz-Tomanek otrzymała z rąk Ambasadora Ukrainy w Polsce pana Markiana Malskiego oraz Generalnego Konsula Ukrainy w Krakowie pana Witalija Maksymenki Order Księżnej Olgi III klasy.

Order Księżnej Olgi (Орден княгині Ольги) ustanowiony w 1997 roku,  jest ukraińskim odznaczeniem państwowym  nadawanym wyłącznie kobietom.

Order ten nadawany jest w trzech klasach za wybitne zasługi w działalności państwowej, publicznej, naukowej, oświatowej, kulturalnej, filantropijnej oraz innych dziedzinach działalności społecznej.

Wśród  laureatek Orderu Księżnej Olgi III stopnia są między innymi: rektor uniwersytetu w Sankt-Petersburgu Ludmiła Wierbicka, pisarka i poetka Oksana Zabużko, piosenkarka estradowa Sofija Rotaru.

Gratulujemy pani Doktor tego zaszczytu i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Dyrekcja, Pracownicy i Studenci Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej

15 березня 2013 року у приміщенні Генерального консульства України в Кракові відбулося урочисте вручення Ордена княгині Ольги ІІІ ступення Пані доктор Божені Зінкевич-Томанек.

Орден вручивли Посол України в Польщі Маркіян Мальський та Генеральний консул України в Кракові Віталій Максименко.

Ми приєднюємося до привітань, Пані Доктор,  і бажаємо Вам  щастя, здоров я  та успіхів у Вашій нелегкій справі.

Дирекція, колеги, студенти

Data opublikowania: 18.03.2013