Tatu: nas nie dogonili. Mroczna historia zespołu

Termin: 17.06.2022 - 23.06.2022

Rosyjski zespół, którego sprzedaż albumów przewyższyła Madonnę, Beatlesów czy Michaela Jacksona. Międzynarodowy skandal. Sława sięgająca Japonii. Trzecie miejsce na Eurowizji w 2003 roku. T.A.T.u. to bez wątpienia fenomen popkultury. Jego sukcesu jak dotąd nie udało się potworzyć w Rosji. Hity takie jak „Ja soszła z uma” czy „All about us”, śpiewane przez Lenę Katinę i Julię Wołkową, zapisały się na stałe w historii muzyki popularnej.
Ale to tylko czubek góry lodowej. Jak powstał ten skandaliczny koncept? Ile wspólnego z prawdą miał kontrowersyjny wizerunek? Jaką rolę w całym przedsięwzięciu odgrywał producent Iwan Szapowałow? I, wreszcie, czy za fasadą przedstawiającą dwie roześmiane dziewczyny nie kryje się w gruncie rzeczy szereg nadużyć ocierających się o przemoc seksualną?
Koło Naukowe (W)koło Rosji na zakończenie roku akademickiego zaprasza na nostalgiczną podróż dwadzieścia lat wstecz, do czasów, gdy z głośników rozbrzmiewało głośne „Nas nie dogoniat”. Wspólnie prześledzimy początki t.A.T.u., przyjrzymy się ich sukcesom i porażkom. Zajmiemy się także mroczną prawdą o zespole, co skłoni nas do refleksji na nieco poważniejsze tematy. Na koniec przypomnimy sobie kilka zespołów próbujących powtórzyć fenomen duetu, by przekonać się, że Leny i Julii jak dotąd jeszcze nikt nie dogonił.


SZCZEGÓŁY WYDARZENIA
PRELEGENT: Halszka Fryźlewicz, studentka UJ na kierunkach Język rosyjski w tłumaczeniu specjalistycznym i Historia sztuki
TEMAT: Tatu: nas nie dogonili. Mroczna historia zespołu
JĘZYK SPOTKANIA: polski
CZAS: 23.06.2022 (czwartek), godzina 18:00
MIEJSCE: Ms Teams, kod zespołu: 3qri33a

❗❗❗Osoby spoza UJ, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszone są o wcześniejszy kontakt z Kołem. Prosimy o przesłanie nam w wiadomości prywatnej (Facebook lub Instagram) swój adres mailowy. Postaramy się dodać Was zawczasu do zespołu, na którym będzie odbywać się spotkanie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/999346997441179/?ref=newsfeed

Data opublikowania: 17.06.2022
Osoba publikująca: Marcin Ziomek