VII Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

Termin: 22.05.2022

Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej w dn.20 maja 2022 roku zorganizował i przeprowadził siódmą edycję Międzynarodowego Konkursu Ortograficznego z Języka Ukraińskiego, w którym uczestniczyło 55 studentów z 28 uczelni z 15 krajów świata (Austrii, Brazylii, Bułgarii, Włoch, Kanady, Chin, Niemiec, Korei Południowej, Polski, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Chorwacji, Czech). W finale znalazło się 16 uczestników z 10 uczelni. Reprezentacja UJ w składzie: Marta Wiaderek, Sofija Kinasz, Przemysław Mazepa (I SUM kier. „Filologia ukraińska z językiem rosyjskim”) trafiła do finału.

Wszystkie nagrody przypadły Polakom. Pierwsze miejsce zajęła p. Katarzyna Fiszer z UAM w Poznaniu, drugie – ex aequo – studenci Uniwersytetu Wrocławskiego p. Urszula Kwiatkowska i p. Jakub Strzelczyk, trzecie wywalczyła nasza studentka p. Marta Wiaderek. Tuż za nią uplasowali się p. Sofija Kinasz i p. Przemysław Mazepa na odpowiednio 4 i 5 miejscu.

Gratulujemy Zwycięzcom!

Data opublikowania: 22.05.2022