V Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

Termin: 08.11.2020

V Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

5 listopada 2020 roku odbyła się piąta edycja Międzynarodowego Konkursu Ortograficznego z Języka Ukraińskiego, którego organizatorem była Katedra Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej. Ze względu na obecną sytuację, konkurs odbył się online.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 30 studentów z 12 krajów (Austrii, Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Serbii, Słowacji, Węgier).

Reprezentantami naszego Instytutu byli studenci kierunku „Filologia ukraińska z językiem rosyjskim” p. Magdalena Wójcik (III rok), p. Yaghia Asdrúbal Cuevas Morales (III rok), p. Mateusz Parkasiewicz (II rok). Cała trójka znalazła się w finale.

Zwyciężyła studentka z Czech (Brno) p. Petra Kočišová, drugie miejsce zajęła p. Magdalena Wójcik, na trzecim uplasowali się ex aequo p. Yaghia Asdrúbal Cuevas Morales oraz student UAM w Poznaniu p. Andrzej Dubecki.

Gratulujemy naszym Studentom oraz wszystkim Zwycięzcom!

Laureaci Konkursu mieli okazję udzielić wywiadów w programie „Чорним по білому” na antenie Radia Ukraińskiego  (Українськe радіо, „Чорним по білому”, 7.11.2020), które można odsłuchać pod linkiem

www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2639512

Oksana Baranivska