Śladami Galicyjskości II

Śladami Galicyjskości II. Wielokulturowy Lwów B.-I. Antonycza. Wyjazd naukowo-integracyjny  organizowany przez Koło Naukowe Ukrainistów.

W dniach 10–14 maja 2018 roku odbył się naukowo-intergacyjny wyjazd na Ukrainę w którym wzięli udział studenci I roku filologii ukraińskiej z językiem rosyjskim. W ramach wyjazdu uczestnicy pod opieką mgr Joanny Majewskiej mieli okazję zapoznać się z historią i teraźniejszością Lwowa. W programie wyjazdu znalazło się zarówno zwiedzanie historycznego centrum miasta śladami galicyjskiej wielokulturowości, jak i odwiedziny we współczesnych instytucjach kultury i nauki takich jak Centrum im. Szeptyckiego czy Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-wschodniej.  Ponadto studenci mieli okazję wziąć udział w literackim city-walku po Lwowie, prowadzonym przez dr Danyłę Ilnyckiego oraz prezentacji książki Antonycz od A do Ja (https://starylev.com.ua/antonych-vid-do-ya) w muzeum Sadyby Antonyczów we wsi Bortiatyn.  Cztery dni spędzone we Lwowie były dla uczestników wyjazdu okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu historii i literatury, zaznajomienia się z ukraińską rzeczywistością, a także do praktyki języka w ramach spotkania z lwowskimi studentami polonistyki.

Data publikacji: 30.06.2018