Instytut

IX Międzynarodowy konkurs ortograficzny z języka ukraińskiego

15 marca 2024 roku odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowego Konkursu Ortograficznego z Języka Ukraińskiego, którego organizatorem był Zakład Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej.  Po raz piąty konkurs odbył się online.

W przedsięwzięciu wzięło udział 53 studentów z 16 krajów (Austrii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Estonii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Serbii, Turcji, Ukrainy, USA, Włoch).

Reprezentantami naszego Instytutu byli studenci II roku lic., kier „Filologia ukraińska z językiem rosyjskim”  p. Zuzanna Kucała, p. Adam Dalczyński i p. Łukasz Piłat.

Bardzo nam miło, że zwyciężczynią tegorocznego konkursu jest nasza studentka p. Zuzanna Kucała (również 1.miejsce ex aequo zajęła p. Olya Bozhekova z Uniwersytetu Sofijskiego, Bułgaria). Na drugim miejscu uplasowała się  p. Natalia Kich z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Na trzecim miejscu znaleźli się (ex aequo) – p. Artur Tysovskyy z Uniwersytetu Palackiego w Olomuńcu (Czechy), p. Anna Melicharová  z Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Czechy) oraz p. Jakub Kołodziejczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Nasz student – p. Adam Dalczyński – też pokazał dobre wyniki  - trafił do finałowej dziesiątki.

Gratulujemy naszym Studentom oraz wszystkim Zwycięzcom!