Instytut

Fotorelacja z konferencji "Słowo, fraza, tekst oczyma młodego filologa"

15 maja 2023 odbyła się piąta już edycja Studenckiej Konferencji Naukowej Słowo, fraza, tekst oczyma młodego filologa, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe “(W)Koło Rosji”. Do programu obrad weszło dwanaście referatów z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, translatologii i kulturologii, wygłoszonych zarówno w języku polskim, jak i rosyjskim.

Wśród prelegentów znaleźli się nie tylko przedstawiciele naszego Instytutu – studenci studiów licencjackich i magisterskich, ale również mgr Jagoda Soboń, absolwentka Amerykanistyki i KRINS UJ, oraz dr Kamil Szybalski z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wygłoszone referaty wzbudziły zainteresowanie dużego grona słuchaczy – studentów i wykładowców – i wywołały  żywą dyskusję. Tegorocznymi obradami studenckie Koło Naukowe “(W)Koło Rosji” odnowiło tradycję konferencji, odbywających się w naszym Instytucie od 2015 roku.