Instytut

VIII Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

10 marca 2023 roku odbyła się ósma edycja Międzynarodowego Konkursu Ortograficznego z Języka Ukraińskiego, którego organizatorem był Zakład Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej.  Po raz czwarty konkurs odbył się online.

W przedsięwzięciu wzięło udział 56 studentów z 15 krajów (Austrii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Serbii, Turcji, Ukrainy, USA, Włoch).

Reprezentantami naszego Instytutu byli studenci kierunku „Filologia ukraińska z językiem rosyjskim”  p. Sofija Kinasz (II rok SUM), p. Przemysław Mazepa (II rok SUM).

Zwyciężyła studentka z Czech (Brno) Vendula Schallenbergerová, drugie miejsce zajął  pan Sun Rui z Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki (Ukraina),  trzecie - Željko Božić z Uniwersytetu w Belgradzie (Serbia). Nasi studenci – Sofija Kinasz i Przemysław Mazepa – znaleźli się tuż za podium – na 4. miejscu ex aequo.

Gratulujemy naszym Studentom oraz wszystkim Zwycięzcom!